kilo kaybetme başlayın - Goji ile kilo vermek kolay yolu

GOJİ Çilekleri ile nasıl kilo verdim?

80 kg olan ağırlığım (boyum 1,70 m) erkek arkadaşımla aramızda problemlere sebep oluyordu. Ben de, kendimi ve hayatımı, daha iyi yönde değiştirmeye karar verdim. Ve bana, Goji çilekleri, evet kesinlikle Goji çilekleri yardım etti. İlk başta bu meyve ile ilgili önemli kuşkularım vardı, ama yine de bu geleneksel tedaviyi kendi kendime uygulamaya karar verdim.

Ben 24 saatlik vardiyalı bir işte çalışıyorum. Goji çileklerini seçmemin sebebi de bu:

 • 2 kupa sıcak ama kaynamamış suyun içinde, Goji Çilekleri için tavsiye edilen günlük dozu (paketin üzerinde yazıyor) demliyorum. Demlenmiş çayımı sıcak bir ortamda bekletiyorum ve günde iki kere yarım kupa olmak üzere içiyorum. Bu besleyici çayın hazırlanmasından sonra kalan çilekler de yine besleyici ve sağlıklı uygulamalar için kullanılabilir.
 • Bir yemek kaşığı kurutulmuş meyveyi 2 kupa kadar suda demliyorum. Daha sonra hazırladığım çayı şu aç karnına, örneğin akşam yemeğinden önce bir kupa olacak şekilde içiyorum.

Goji çilekleri yetiştirilen ülkelerde yaşayan insanlar bu meyveyi yemeklerinde kullanıyorlar veya bu meyvenin şarabını yapabiliyorlar.

Ben de çilekleri kahvaltılık gevreklerime, hazırladığım yulaf ezmelerine ve salatalara koymaya karar verdim. Belirgin bir lezzetleri olmamakla birlikte, istediğim zayıflatıcı etkiyi bana sağlıyorlar. Son durumda, erkek arkadaşım zayıf halimi oldukça takdir etti, ben de beslenme düzenime Goji çileklerini dâhil etmeye devam edeceğim.

Goji Çilekleri ile KİLO VERMEYE DAİR BENİM FİKRİM

İnternette, Goji çilekleriyle ilgili pek çok çelişkili bilgi bulabilirsiniz. Yine de, ben yağlarımı aldırmaksızın (liposuction), Goji çilekleri ekstra kilolarımdan kurtulmama yardımcı olacağından emindim. Bunu gerçekleştirmek için de çok sıkı bir diyet uyguladım. Goji çilekleri enerji ve vitamin açısından oldukça zengin, bu yüzden çilekleri yerken aşırı tüketilmemesi konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Benim diyet programımda, günde sadece bir yemek kaşığı kurutulmuş Goji çilekleri vardı ve 10 kg. kadar zayıfladım, neredeyse lisedeki bel çevresi ölçüme kavuştum.

Goji çileklerinin üzerine basitçe kaynayan suyu boşalttım ve birkaç dakika bu şekilde dinlendirdim ve yemeden hemen önce sudan çıkarttım. Bazen, özellikle akşamları, çayın içine de çilekleri koyuyorum. İşyerimdeki en yoğun saatlerde, sadece kurutulmuş meyve ve maden suyu içtim. Annem, bana çoğu zaman Goji çilekleri salatası yaptı veya en sevdiğim salatalara veya çaylara Goji çilekleri ekledi. Bütün bu yiyecek ve içecekleri çok sevdim, hayatımı enerji ve hareketle doldurdu.

Goji çileklerinin faydalarıyla ilgili şüphelerim olsa da, sonunda aşağıdaki sonuca vardım:

 • Çinli bilim adamları, Goji çileklerinin düzenli kullanımının, vücutta doğal yollarla yağ yakmayı düzenleyen bir hormonun üretilmesine katkı söylediğini ısrarla söylüyorlar
 • Dukan diyetinde tüketilmesine izin verilen tek meyve Goji. Minimum karbonhidrat içeriyorlar, bu sebeple de nispeten daha az kaloriye sahipler
 • Goji Çilekleri, doğal bir antioksidan, vücuttaki serbest radikallerin oluşumunu engelliyor. Çileklerin düzenli kullanımı, kilo verme sürecinde vücuttaki stresi azaltacaktır.
 • Goji çilekleri metabolizmayı doğal olarak hızlandıran ve normalleştiren doymamış yağ asitleri içeriyorlar. Bu, özellikle çabuk kas yapan insanlar için önemli bir özellik
 • Goji çilekleri, kilo vermenizin yanı sıra bacaklarınızın güzel görünmesini sağlayacak selüloit önleyici özelliklere sahiptir.

Elle tutulur ZAYIFLATICI etki

En başta, Goji çilekleri ile ilgili reklamlara inanmadım, bunun yine beslenme uzmanları tarafından ortaya atılmış bir PR kampanyası olduğunu düşündüm. Fakat ilk birkaç günlük yoğun kullanımdan sonra, kalça ve arka kısımda -net bir biçimde her zaman problemlere sahip olduğum bölgeler- hoş bir yanma hissine sahip oldum. Erkek arkadaşım da vücudumun görüntüsünün güzelleştiğini fark etti ve bu beni hem mutlu etti hem de teşvik etti. Ancak, yine de erkek arkadaşıma Goji çilekleri sırrımı söylemedim.

Genellikle sabahları Goji çayı içtim. Hazırladığım içeceğin hem tadını hem de kilo kaybetmeye yardımcı olan tıbbi özelliklerini oldukça seviyordum. Bir seferinde Goji çilekleri çorbaya koydum. Çok güzel sonuç verdi ve tüm aile bayıldı. Evdeki herkes, bu garip çilekleri nereden getirdiğimi sordu. Cevap olarak sadece gülümsedim ve bir şey söylemedim ama içimden bana bu harika çilekleri satan firmaya teşekkür ediyordum.

Başlangıçta, etkisinin olduğuna inanmasam da, her sabah Goji çilekleri ile hazırlanmış içeceğimi tükettim. Daha sonra, birinci, ikinci ve üçüncü hafta birbirini takip etti ve ben 10 kg. vermiştim. Açık bir biçimde, yanlarımda bulunan yağlar kaybolmuştu, daha öğrenciyken giydiğim kıyafetlerimi giyebiliyordum. Erkek arkadaşım, sanki ilk buluşmamız gibi beni izliyordu.

Şimdi, içeceklere, yulaf lapalarına ve meyve salatalarına Goji çilekleri ekliyorum. Bu besleyici çilekler sayesinde, her öğünümde kilo kaybediyorum. Sanki kilolar içten içe eriyormuş gibi hissediyorum.

Çin’de, bu bitki tedavi edici olarak kabul ediliyor, bu yüzden, iyileştirici etkisini ve belirgin bir şekilde kilo kaybını gerçekleştirmek için Goji çileklerinin öğünlerde düzenli kullanımı öneriliyor.

Goji Çilekleri, biraz sarıçalı denilen bitkiye benziyorlar ancak Solanaceae (patlıcangiller) ailesine mensuplar.

Sevdiğiniz şeye destek olun, sevmediğinize de engel olun, çünkü başka bir seçeneğiniz yok. - Çin atasözü

  Yorumlar

 • % GIRLNAME %Son dönemde denedim, harika bir yiyecek, bir aydan az sürede 10 kg. verdim.
 • Harika sonuç ama daha iyi olabilir :)
 • Çok ilgi çekici bir yazı, fazlalık yağlarımı uzun zamandır yakmak istiyordum, kesinlikle deneyeceğim.
 • İyi şanslar diliyorum, gelişmeleri paylaşmak için tekrar yazın
 • % BOYNAME % Eşim de denedi ve kısa sürede inceldi, mükemmel bir ürün.
 • % GIRLNAME % Her zaman zayıflamak istemişimdir, kolay ve güvenli, denedim ve bel çevrem şimdi sonsuza kadar zayıf kalacak.